ליצירת קשר
דלג לתוכן ראשי

- מי אנחנו -

החזון שלנו: "גידול במספר התלמידים המסיימים בית ספר עם תחושת מסוגלות, אחריות ויכולת לקדם שינוי חברתי, תוך העמקת השפה, התפיסה והתמיכה המערכתית, במעורבות ויזמות חברתית של תלמידים"

"יוצרים שינוי" הינה תכנית חינוכית בינלאומית, הפועלת ב- 70 מדינות ופונה לאנשי חינוך המעוניינים לאפשר לתלמידיהם להיות יזמים אכפתיים ומעורבים בקהילה. התכנית פועלת בישראל זו השנה ה-12 בהמלצת משרד החינוך ומנוהלת בשותפות על ידי עמותת רוח טובה ורותי סובל לוטנברג, מייסדת ומנהלת פדגוגית "יוצרים שינוי" ישראל. מטרת התכנית, לאפשר לכל ילד וילדה בישראל להאמין ביכולתם ולהוביל שינוי חיובי, בתחומים שמפריעים להם ורלוונטיים לעולמם. התוכנית מתאימה לילדים ובני נוער בכל גיל ובכל מסגרת חינוכית. תוצרי התהליך מתממשים ביוזמות חברתיות, במגוון רחב של תחומים. התוכנית הבינלאומית יוצרים שינוי מתאפשרת בישראל הודות לקרן המשפחתית על שם תד אריסון שהוקמה בישראל על-ידי שרי אריסון. קיראן ביר סת'י מייסדת תוכנית "יוצרים שינוי" הבינלאומית
את התכנית ייסדה קיראן ביר סת'י, מנהלת בית הספר "ריברסייד" באמנבד, הודו, שזכתה בפרסי חינוך יוקרתיים רבים, ביניהם Rockefeller Youth Innovation Award. היא נתמכת במחקרים המוכחים את יעילותה ומלווה על ידי אוניברסיטאות מובילות ביניהן הרווארד וסטנפורד. התכנית מעניקה למורים ומנהלים כלים ושיטה מובנית, ליישום למידה מבוססת פרויקטים (Project Based Learning) למען הקהילה, בארבעה שלבים פשוטים:
  • שלב 1- מתחילים ב"להרגיש"- מתבוננים בסביבה ומחליטים מה רוצים לשנות. עוד על שלב זה>>
  • שלב 2- ממשיכים ב"לדמיין"- מדמיינים פתרונות אפשריים לנושא שנבחר. עוד על שלב זה>>
  • שלב 3- יוצאים "לעשות"- מתכננים ויוצאים לשטח ליצור את השינוי. עוד על שלב זה>>
  • שלב 4- שמחים "לשתף"- מעוררים השראה ומשתפים את השינוי שיצרנו, מגישים את סיפור השינוי לתחרות הארצית בה 2 קבוצות יזכו לייצג את ישראל בכנס הבינלאומי של התכנית בחו"ל. עוד על שלב זה>>

ציר זמן שאנו ממליצים עליו

להרגיש ספטמבר- דצמבר
לדמיין ינואר- פברואר
לעשות מרץ- אפריל
לשתף מאי- יוני

הצטרפו לתכנית "יוצרים שינוי " ובחרו את המסלול המתאים לכם ואנו נלווה אתכם בתהליך. כל המסלולים מיועדים למורים, מנהלים, רכזי חברה ומעורבות, מדריכים בחינוך הבלתי פורמאלי ואנשי חינוך מכל זרמי החינוך בארץ.

מסלול 1- סדנאות ממוקדות- 12 שעות

למורים: סדנת התנסות מהירה המסייעת למורים בהובלת יוזמה בנושא מוגדר מראש. מתאימה למתנסים לראשונה בהנחיית תהליך יזמות, ומפתחת תחושת מסוגלות. מתאימה גם למסגרות המקיימות תהליכי יזמות הזקוקים למיקוד ומימוש. 

לתלמידים-אקטיביסט בצ'יק:  סדרת מפגשי זום עם תלמידים המסייעת בהוצאה לפועל של יוזמה חברתית לפי תהליך "יוצרים שינוי". מומלץ עבור תלמידים מובילי קבוצה במסגרת הפרויקט הקבוצתי. )עד 20 משתתפים( 

להרשמה לסדנאות מלאו את הפרטים וציינו לאיזו סדנה תרצו להירשם

מסלול 2- השתלמויות שנתיות- 30 שעות

יש 3 סוגי השתלמויות לצוותי חינוך לבחירתכם:

  • הכשרה שנתית של 30 שעות לצוות החינוכי המסייעת בהטמעת מעורבות חברתית משמעותית בקרב ילדים ונוער. הקורס מעניק פיתוח מקצועי בהובלת תהליכי עומק של יזמות חברתית. (מוכר לגמול השתלמות, ממומן ע"י פסגה). *בונוס למשתתפים: מחברת רפלקציה אישית לכל תלמיד וערכת יוצרים שינוי לבית הספר ללא עלות.
  • יוצרים שינוי בהכלה - חדש הכשרת מורים ומדריכים להוביל ילדים ונוער, לפי שלבי חשיבה עיצובית, ליצור בעצמם ועבור עצמם חברה מכילה וחיי בית ספר מכילים שבהם ירגישו שייכים. (התכנית מאושרת במאגר תוכניות ההכלה והשתלבות של משרד החינוך).
  • העשרה על פי עיצוב- חדש קורס המשך של ״יוצרים שינוי״ המעמיק את תודעת המסוגלות של התלמידים. מתאים למי שעברו הכשרה שנתית ומעוניינים להשריש ולהטמיע את תפיסת ה- "I CAN" בחיי בית הספר, הקהילה ותהליך הלמידה.
להרשמה להכשרות חדר מורים מלאו את הפרטים וציינו לאיזו הכשרה תרצו להירשם.

מסלול 3 - סדנת היכרות- 3 שעות

מפגש התנסות בתהליך "יוצרים שינוי״, שמעניק למורים מוטיבציה, השראה וכלים יישומיים. כל המשתתפים יקבלו חוברת עבודה להנעת תהליך של יזמות חברתית. (עד 40 משתתפים). להרשמה לסדנאות היכרות מלאו את הפרטים

מסלול 4 - עשו זאת בעצמכם DIY

הורידו מאתר "יוצרים שינוי" את מערכי השיעור, ומגוון הפעלות וסרטונים שייסעו לכם בעבודה עצמאית בהובלת התהליך.

מתלבטים איזה מסלול מתאים לכם? רוצים לקבל עדכונים על התכנית? צרו קשר
דילוג לתוכן